Moda online

Ciekawy portal tematyczny!

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa użytkowana istnieje w medycynie obecnie blisko 40 lat. Jej początki sięgają lat 80-tych, gdy toż przydatna istniała w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później pokonała ona przeobrażenia i powstał innowacyjny system Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym jest, więc ESWT? To zabieg wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, jaka opisuje się skokowym ciśnieniem, wysoką wielkością a brakiem okresowości. Ważną cechą fali stanowi jej prędkość rozchodzenia, jaka istnieje liczniejsza od prędkości rozchodzenia fali akustycznej. Działanie fali związane istnieje od liczb wyzwolonej energii, a też od gęstości strumienia, czyli dawce energii padającej na strukturę powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale dzielimy na trzy sposoby:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które zajmują energię w mieszkaniu dolegliwości bólowych. Obszar skupienia energii fali jest subtelny oraz nie przynosi efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Gdy to w komplecie działa?
Rehabilitacja z zastosowaniem fali uderzeniowej zatrudniana jest przede pełnym z odpowiedzialności na prywatne postępowanie analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, a oraz na stymulacje regeneracji tkanek. Wynikiem ostatniego jest trafić do powstania efektu przeciwbólowego, który informuje kilka teorii. Którakolwiek z nich opowiada o zmniejszeniu napięcia mięśniowe, inna jednak o poprawie chodzenia i osłabieniu poziomu zapalnego. Zyskiem tychże postępowań jest znakomity spadek intensywności bólowej oraz poprawa metabolizmu komórkowego. Tym tymże szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm oraz idealniejsze mikrokrążenie. Przepływ farby w tkankach sprawia, że z układu dobierane są toksyczne substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Środki z zastosowaniem fali uderzeniowej radują się dużą pozycją wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

Comments are closed.

Search

Popular