Moda online

Ciekawy portal tematyczny!

Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dzieci

Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Autyzm – to aktualnie ogromny problem. Duża liczba dzieci ma problemy związane z właściwym rozwojem. Powodów może być cała masa. Profesjonaliści nie są w stanie wskazać tych najważniejszych. Jedno jest ewidentne: takie dzieci wymagają terapii. Ogromne znaczenie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Dlaczego?

Metoda Krakowska – zalety
Opiekunowie, jeśli dowiadują się o trudnościach rozwojowych malucha są zdruzgotani. Oczywiście, że jest to duży kłopot. Gdy minie początkowy szok rodzice rozpoczynają poszukiwania optymalnej terapii. Zaangażowanie rodziców jest na wagę złota i wprost proporcjonalnie przekłada się na szczęście dziecka. Szukając opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to rzeczowo pisząc dość młoda terapia. Jej twórcą jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata współpracowała z dziećmi niesłyszącymi – na tej podstawie stworzyła założenia terapii która pomaga dzieci zaburzone. Czym wyróżnia się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to wspaniała pomoc dla dzieci z zaburzeniami. Sporo rodziców chętnie ją wykorzystuje. Metoda Krakowska to terapia całościowa. Opiera się na stymulowaniu wszystkich funkcji poznawczych dziecka. Jej zadaniem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie etapy rozwoju, jak to występuje naturalnie w przypadku dziecka niezaburzonego. Ogromne znaczenie posiada umiejętność czytania. W związku z tym dziecko od razu uczy się czytać. Nie ma znaczenia wiek – wyjątkowe jest to,że 2-letnie dzieci są w stanie nauczyć się czytać. Umiejętność czytania ma zasadnicze znaczenie. Dzieci łatwiej akceptują otaczający je świat, kiedy są zdolne czytać.

Terapia Metodą Krakowską startuje od słuchania specjalnych nagrań za pomocą słuchawek. Ten proces jest dość bolesny, ponieważ dziecko buntuje się.
Następna część to korzystanie różnorakich pomocy terapeutycznych opracowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne kształtują w dziecku takie umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć wzrokową, uporządkowanie, logiczne myślenie, umiejętność nawiązywania relacji oraz mnóstwo innych. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej wykorzystuje stopniowo. Zaliczamy do nich : gry memory, zabawki, puzzle i inne.

Metoda Krakowska to przynosząca efekty terapia. Warto ją szczegółowo, po to aby pomóc swojemu maluchowi.
źródło: https://juniora.pl/

Comments are closed.

Search

Popular